اطلاعات کامل در مورد هدهای چاپ استار فایر آمریکایی

10 / 10
از 1 کاربر

هد های اسپکترا  استار فایر  Starfire 1024 Heads  

 

بی تردید از تمامی کسانی که از پیشکسوتان صنعت چاپ فضای خارجی هستند زمانی که بپرسید اولین دستگاه چاپ بنر و فلکسی که شما داشته اید دارای چه نوع هدی بوده خواهند گفت هد اسپکترا .

در واقع هد های خانواده Dimatix  که در ایران به عنوان اسپکترا شناخته می شوند متعلق به برند بسیار معروف فوجی فیلم میباشند که اولین نسل از دستگاههای جت پرینتر فضای باز از آنها استفاده می کرده که معمولا با سری اول هدهای اسپکترا بوده است که به نام اسکای واکر (Sky Walker )  شناخته می شد و یا سری دوم که به نام اسپکترا نوا (Spectra Nova 256 ) بوده است را پشتیبانی می کردند که طبیعتا" در بازار آن روزهای ایران  هم ( در حدود سال 1378) این نوع دستگاهها با برندهایی مثل Blaze , Jeti و ... به تعداد انگشت شماری وارد شد.

بعد از چند سال شرکتهایی مثل Xaar انگلیس ، Konica ژاپن و ..... شروع به تولید هد جهت دستگاههای چاپ عریض کردند.

هد های اسپکترا در بازار ایران به طول عمر بسیار بالا و یکنواختی کیفیت چاپ بسیار شناخته شده هستند.

در حدود 5 سال پیش هدهای نسل بعدی اسپکترا به نام اسپکترا پولاریز در دو نوع 15و 35 پیکولیتر عرضه شد که در برخی موارد دارای ایرادات جزئی بود.

سرانجام پس از آن در سال 2014 کمپانی دیماتیکس شاهکار خود به نام هدهای استارفایر 1024 (SG-1024 Starfire ) را معرفی کرد که آخرین نسل هدهای اسپکترا می باشد.

این هد در همه زمینه ها اعم از کیفیت چاپ، سرعت چاپ، و طول عمر هد یک سرو گردن بالاتر از تمامی رقبا قرار گرفت و در حال حاضر تمامی بزرگان تولید کننده دستگاههای چاپ عریض دنیا از قبیل ویوتک، Jeti و... به استفاده از این نوع هد در دستگاههای خود اقدام کرده اند.

هدهای استارفایر دارای 1024 نازل در 8 ردیف می باشند و در دو نوع 25 پیکولیتر و 10 پیکولیتر ارائه می گردد که نوع 10 پیکولیتر تقریبا" جایگزین مناسبی برای دستگاههای اکو سالونت می باشد بدون داشتن برخی معایب چاپ اکو سالونت از قبیل دوام کم چاپ در برابر سایش و آفتاب و همچنین سرعت کم چاپگرهای اکو سالونت .

هر ردیف دارای 128 نازل می باشد که بصورت ردیفی افقی کنار هم چیده شده اند . 
طول این هد عظیم  65 میلیمتر  و عرض آن 40 میلیمتر می باشد و از نظر ابعاد تقریبا دو برابر یک هد اسپکترا پولاریس 512 و از نظر سرعت چاپ 2.5 برابر پولاریز میباشد .

از مزایای منحصر به فرد این نوع هد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-   اولین و تنها هد قابل تعمیر دنیا

2-   متوسط طول عمر در حدود 10 سال

3-   هد گرفتگی تقریبا نزدیک به صفر در طول مدت چاپ

4-   توانایی رسیدن به سرعت چاپ تا 420 متر مربع در ساعت

5-   جوهر با قیمت معمولی در بازار با کیفیت نزدیک به چاپ اکو سالونت

 

این هدها از تکنولوژی بسیار بالایی هم  در بحث الکترونیکی و هم در بحث سیستم  گردش جوهر بهره می برند که به دلیل همین بالا بودن تکنولوژی در حال حاضر فقط کارخانه ویت کالر ( Wit Color Digital ) در بین تمامی شرکتهای تولید کننده دستگاه چاپ در چین قادر به تولید اصولی این سری از دستگاهها می باشد و شرکت فرارنگ تبلیغ نیز به عنوان نماینده انحصاری شرکت ویت کالر اقدام به فروش و ارائه خدمات پس از فروش این سری دستگاهها نموده است که به سری Ultra star شهرت داردکه تا کنون  تعداد زیادی در عرض مختلف در سراسر ایران توسط تیم فنی مجرب فرانگ  نصب و راه اندازی شده است .

 

ضمنا" در بازار این روزهای ایران یکی ، دو شرکت با برند های متفرقه نیز اقدام به فروش دستگاههای با هد استار فایر آمریکایی نموده اند که در واقع دستگاههای ارائه شده توسط آنها دستگاههای با هد اسپکترا پولاریز (نسل پیشین اسپکترا) می باشد که با برخی تغییرات غیر استاندارد و تبدیل و... به دستگاه استارفایر تغییر غیر اساسی داده شده اند و دارای مشکلات بسیاری در هنگام چاپ می باشند.

در حال حاضر هد های تولید شده توسط این کارخانه به ترتیب : 

1- هد اسکای واکر  2- هد اسپکترا نوا 256  3 - هد اسپکترا گلکسی 4 - هد اسپکترا پولاریس 5- هد استار فایر 1024  میباشند . 

البته همزمان با هد استار فایر نوعی دیگر از هد بنام سامبا ( Samba Head) نیز ارائه شد که کاربرد آن در صنعت تولید لیبل و دستگاههای چاپ رول مترونیک میباشد و در صنعت چاپ اوت دور قابل استفاده نیست . 

 

جهت آشنایی بیشتر با دستگاههای این مدل از هد می توانید به قسمتهای زیر مراجعه نمائید:

دستگاه عرض 230 با هد استار فایر

دستگاه با عرض 320 با هد استار فایر

دستگاه با عرض 520 با هد استار فایر

ارسال نظر

محمد رضا از است ... : سلطان هد ها
11 1
واقعا کلمه سلطان هد برازنده این مدل هد هست . من نزدیک به 15 ماه پیش از این دستگاه از شرکت خریدم و با توجه به اینکه حدود 9 سال تو کار چاپ بودم و 3 مدل دستگاه دیگه قبلا داشتم دیدم که تعریف های پرسنل شرکت از این هد واقعا درست بوده . من که خیلی راضی هستم بعد از حدود 95000 متر چاپ دستگاه هنوز مثل روز اول هست . حلا لشون باشه پولی که دادم .
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :